KENYALI KENNETH KİPLAGAT LİMO REKORUNU KIRDI4. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NDA PARKUR REKORU KIRILDI MERSİN’DE BU YIL 4’ÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NDA 6 FARKLI KATEGORİDE YAKLAŞIK 140 BİN SPORCU DERECEYE GİRMEK İÇİN TER DÖKERKEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI. 

MERSİN'DE 140 BİN KİŞİ KOŞTU KENYALI KENNETH KİPLAGAT LİMO  REKORUNU KIRDI

4. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NDA PARKUR REKORU KIRILDI MERSİN’DE BU YIL 4’ÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NDA 6 FARKLI KATEGORİDE YAKLAŞIK 140 BİN SPORCU DERECEYE GİRMEK İÇİN TER DÖKERKEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI.

Bu yıl 4.sü gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Maratonu ‘Engelleri Aşmak İçin Mersin’e Koş Mersin’de Koş’ sloganı ile koşuldu. Maratonun en uzun parkuru olan 42 km 195 metre parkurunun kazananı 2 saat 10 dakika 12 saniyelik derecesi ile parkur rekorunu kıran Kenyalı atlet Kenneth Kiplagat Limo oldu.

 42 kilometre 195 metrelik maraton ise Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nden, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın verdiği işaretle başladı. Tulumba Köprüsü istikametinde ilerleyen parkur, Adnan Menderes Bulvarı boyunca devam ettikten sonra başlangıç noktasında son buldu.

Kenyalı atletler ilk üçü kimseye bırakmadı

42 km 195 m parkurunda birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri Kenyalı atletlerden geldi. Kenyalı atletlerden Kenneth Kiplagat Limo 2 saat 10 dakika 12 saniye ile parkur rekorunu kırarak birinci olurken, Hillary Kipchumba 2 saat 10 dakika 43 saniye ile ikinci, Benard Cheruiyot Sang 2 saat 14 dakika 46 saniye ile üçüncü oldu.

Mersin’de bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu’nda 6 farklı kategoride yaklaşık 140 bin sporcu dereceye girmek için ter dökerken renkli görüntüler yaşandı.

Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin içinden geçen 1’inci Cadde’de, Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası Mersin Maratonu büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen sporcular sabahın erken saatlerinde alana gelerek ısınma hareketleri ile hazırlandıkları maratonun startını Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ve Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar verdi.

Start öncesi konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, kent açısından çok önemli bir gün olduğunu belirterek, . Gelecek için umut vaat ediyor. Biz de ısrarla engelleri aşarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here