TARHAN ’’ BETONLAŞMANIN ÖNÜNÜ KESECEĞİZ ‘’

0
42

MEZİTLİ BELEDİYESİNİN DAHA TEMİZ BİR MEZİTLİ İÇİN KENTİN MERKEZİNDE OLUŞTURULAN KORULUKLARIN 54.SÜ HAYATA GEÇİRİLDİ. MENDERES MAHALLESİ ‘DE AÇILIŞI YAPILAN KORULUK VE SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI (SMMMO) ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULDU.

TARHAN’’ BETONLAŞMANIN ÖNÜNÜ KESECEĞİZ ‘’

MEZİTLİ BELEDİYESİNİN DAHA TEMİZ BİR MEZİTLİ İÇİN KENTİN MERKEZİNDE OLUŞTURULAN KORULUKLARIN 54.SÜ HAYATA GEÇİRİLDİ. MENDERES MAHALLESİ ‘DE AÇILIŞI YAPILAN KORULUK VE SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI (SMMMO) ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULDU.

İçerisinde Mezitli Belediyesi Okçuluk Okulu Tesislerinin de bulunduğu Yaklaşık 4 dönümlük alanda jakaranda fidanlarının dikildiği koruluğa Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra SMMMO Başkanı Ersin Gökgün ve üyeleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Güzel bir havada gerçekleşen törene katılan çocuklar Başkan Tarhan’la birlikte fidanları elleriyle dikti.

Koruluğa fidan dikme töreninde konuşan SMMMO Başkanı Ersin Gökgün, Mezitli Belediyesinin en önemli projelerinden birisinde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Yaklaşık 30 sene önce yine Mezitli içerisinde Kuyuluk bölgesinde hatıra ormanı oluşturduklarını hatırlatan Gökgün, “Artık yeni ormanlar oluşturmak yeni fidanlar dikmek gerekiyordu. Bu çok önemli bir ihtiyaç bu konuda farkındalığı yaratmak istiyoruz.  Maalesef Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de kent içi yeşil alandan çok az pay alıyor. Biz bunu ne kadar çoğaltabilirsek kardır diye düşünüyoruz. Başkanımız Neşet Tarhan’a ve belediye çalışanlarımıza bize bu imkanı sağladıkları için teşekkür ederim” dedi.

Daha yaşanabilir Mezitli için çalıştıklarını söyleyen Başkan Tarhan da, “Göreve gelişimizin 6. yılında tek metrekare yeşil alanın imara açılmamış olmasının gururunu yaşıyoruz. Bugün burada 54. Koruluğumuzu bu yeşil alanlardan birisinde açıyoruz. Koruluğumuz önlenemeyen betonlaşmanın içerisinde çok önemli bir işleve sahip olacak. 5 yıldır diktiğimiz 54 korulukta ağaçlar artık büyüdü ve çiçeklerini açar hale geldi. Sivil toplum kuruluşlarımız temiz ve yeşil bir Mezitli’de yaşama isteklerini bu şekilde hayata geçirmiş oldular. Artık oda üyeleri, hafta sonlarını geçirebilecekleri, etkinliklerini düzenleyecekleri güzel bir mekana kavuşmuş oldular. Atatürkçü, cumhuriyet değerlerine sahip olan odamızla birlikte böylesine anlamlı ve özel bir projede birlikte olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here