Hatay’da 2 hafta önce öldürülen köpekle ilgili soruşturma başlatıldı

0
61

Hatay’ın Hassa ilçesinde 2 hafta önce bir köpeğin zehirlenerek öldürülmesine ilişkin görüntüler büyük tepki topladı. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Zehirlenen köpek can çekişerek telef oldu, görüntüleri sosyal medyada tepki topladı. Köpeğin nasıl ve kim tarafından zehirlendiğinin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Olay Hatay’ın Hassa ilçesinde 2 hafta önce yaşandı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından köpeğin sahibi Abidin Bövelek konuştu:

“Sabah saat 8’de evden hayvanlarla çıktım. Bu tarlanın ucuna geldiğimde hafif belirti başladı. Burası da kepçe ile deşilmiş alan bağ dikilmek için. Geldim burada baktım köpek patırdamaya başladı, zehir yediği belli. O an için evi aradım, iğnesini yaptım. Yaklaşık bir 5-10 dakikada hayvan can çekişti ondan sonra öldü.”

Bakan Pakdemirli konunun yakından takipçisi olacak

Görüntüler sosyal medyaya paylaşılınca tepkiler art arda geldi. Savcılık, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Ekipler, köpeğin öldüğü alanda inceleme yaptı.
Köpeğin sahibi ve mahalleliyle görüşerek olayla ilgili bilgi aldı.

Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı, zehirlenen köpeğin sahipleri ve eylemin faillerinin Ahmet ve Abidin Bövelek olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here