10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu Sporseverlerin Katılımıyla Gerçekleşti

0
61

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında Adana Valiliği himayesinde düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından  organize edilen 10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Mahmut Demirtaş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından siren çalınarak koşuya başlayan sporcular; yarı maratonda 21 km, halk koşusunda ise 4 km koştular.

Yarışı erkeklerde Kenyalı atlet Joseph Karanja Nganga, 1:01:14’lük derecesiyle kazanırken, vatandaşı Bernard Cheruiyot Sang, 1:02:14 ile ikinciliği aldı. 27 Aralık’ta Büyük Atatürk Koşusu’nu kazanan Etiyopyalı Getaye Gelaw ise, 1:02:34 ile üçüncü sırada finiş gördü.

Erkekler yarışında Türk atletler arasında en iyi dereceyi 1:09:00 ile yedinci olan Kemal Yıldırım elde etti.

Kadınlar yarışında Irine Kimais, 1:09:01’lik derecesiyle ipi göğüslerken, Atalel Dargie 1:09:49 koşarak yarışın ikinciliğini aldı. Son iki yıldır bu yarışta ikinci olan Daisy Jeptoo Kimeli ise 1:10:27 ile üçüncü oldu.

Yarışta milli atlet Yasemin Can Arslan, 1:14:44 koşarak altıncı sırayı aldı.

5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu’nun ardından yapılan ödül töreninde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) Başkanı Fatih Çintimar, kürsüye çıkaran atletlere ödüllerini verdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here