Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Kutlandı

0
56

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen kutlamalar kapsamında “5 Ocak Kabul Töreni” düzenledi.

75. Yıl Sanat Galerisi’nde düzenlenen kabul törenine Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral  Ertuğrul Sağlam, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  Gürel Özusta, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Demirtaş ‘‘İlimiz genelinde gün boyunca gerçekleştirilen birbirinden farklı birçok etkinlikle Adana’mızın kurtuluşunun 98. yıl dönümünü layıkıyla kutlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Sevincimizi vatandaşımızla paylaşmak, vatandaşımızın kurtuluş coşkusuna ortak olmak bizim için çok mühim. İlimiz, geçmişten bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’nun kadim kentlerindendir. Geçtiğimiz yüzyılın başında uğradığı işgal karşısında dahi eşsiz kahramanlık gösteren Adana halkı, bu topraklarda şanlı bayrağımızın yeniden ve sonsuza dek dalgalanmasını sağlamıştır. Bizler, bugün ecdadımızın kahramanlığıyla gurur duyuyor ve bugünü hak ettiği coşkuyla kutluyoruz.’’ diyerek vatandaşların 5 Ocak Adana’nın Kurtuluş Günü’nü kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here