KROS LİGİ STARTI YENİŞEHİR’DE VERDİ

0
106

Yenişehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Türkiye Atletizm Federasyonu Türkcell Kulüpler Kros Ligi 1. Kademe Yarışları koşuldu. Yenişehir’de yapılan 2019–2020 sezonunun ilk yarışlarına 23 ilden 56 takım ve 356 sporcu katıldı. Yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalarını Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit verdi. Mersinli sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmalarda yaptığı konuşmada Başkan Özyiğit “Organizasyon için Yenişehirimizde kros yarışı parkuru oluşturduk, gençlerimizi spora teşvik etmek ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.Yenişehir Belediyesi spor organizasyonlarına devam ediyorYenişehir Belediyesi, Barışa Kulaç At, Yenişehir Triatlonu, Okullar Arası Ata’yı Anma Koşusu ve Futbol Turnuvası ile  ‘Çay saatinde tenis öğrenmeye ne dersiniz?’ sloganıyla kadınlara yönelik tenis kursları gibi spor alanında gerçekleştirdiği organizasyonlara bir yenisini daha ekledi. Türkcell Kulüpler Kros Ligi 1. Kademe Yarışları ile Yenişehir Belediyesi 20 yılın ardından Mersin’de kros şampiyonasının yapılmasının önünü açtı. Yarışmalara Karaman, İstanbul,  Kırıkkale, Trabzon, Diyarbakır, Çorum, Kütahya, Tokat, Kırıkkale, Siirt, Şırnak, Batman, Sivas, Kayseri, Malatya, Muş, Ankara, Konya, İzmir Ağrı, Bolu Erzurum ve Mersin’den 56 takım katıldı.  U20 Kadınlar 4 km, U20 Erkekler 6 km, Büyük Kadınlar 8 km ve Büyük Erkekler 10 km  ile 4 kategoride koşulan yarışlar nefes kesti.Başkan Özyiğit, “Yenişehir’e hareket getirdik”Yarışmalarda dereceye giren sporculara ve takımlara madalya ve kupalarını veren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit “Bugün Yenişehir’de koşan sporcular ileri de ülkemizi dünyada temsil edecek” ifadelerini kullanarak daima sporun ve sporcunun yanından olacaklarını vurguladı. Başkan Özyiğit, yaptığı konuşmada şunları söledi: “Bugün Yenişehir’de çok güzel bir ortamda Türkiye Atletizm Federasyonu ile birlikte kulüpler kros yarışlarını gerçekleştiriyoruz. Federasyonumuzla işbirliği yaptık ve Türkiye’nin dört bir yanından kulüpler Yenişehir’e geldi. Bugün Yenişehir’de koşan sporcularımız ileri de ülkemizi dünyada temsil edecektir, biz spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz. Umut ediyorum ki Yenişehir’de çok önemli sporcular yetişecek ve bu başarı kürsülerinde  bir gün onları göreceğiz. Mersin’de Akdeniz Oyunları’ndan kalma çok iyi bir altyapı var. Gençlerimize başarılı olmaları için sonuna kadar destek vermeye devam edeceğiz. Atletizm Federasyonu’na katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz, daha önce Ata’yı Anma Koşusu’nu yine beraber gerçekleştirmiştik. Sporla ilgili Yenişehir’e bir hareket getirdik. Bu projelerimizin devamı gelecektir.”

Atletizm Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz ise Yenişehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdikleri organizasyonun Mersin’deki sporcular için bir şans olduğunu ifade ederek desteklerinden dolayı Başkan Abdullah Özyiğit’e teşekkür etti.

Düzenlenen yarışmalarda  dereceye giren sporcular, takımları ve kategorileri şu şekilde;Kadınlar U20 4 bin metre yarışı dereceye giren sporcular 1.Dilek Öztürk- Fenerbahçe Spor Kulübü2.Ruken Tek-Batman Petrol Spor Kulübü3.Tuba Akdoğan- İstanbul Enka Spor KulübüKadınlar U20 4 bin metre yarışı dereceye giren takımlar 1.Fenerbahçe Spor Kulübü2.İstanbul Enka Spor Kulübü3.Erzurum Gençlik Spor KulübüErkekler U20 6 bin metre yarışı dereceye giren sporcular1.Ömer Amaçtan-Darıca Belediyesi Spor Kulübü2.İslam Taşçı- Darıca Belediyesi Spor Kulübü3.İbrahim Karateker- Fenerbahçe Spor KulübüErkekler U20 6 bin metre yarışı dereceye giren takımlar1. Darıca Belediyesi Spor Kulübü2. Fenerbahçe Spor Kulübü3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor KulübüBüyük Kadınlar 8 bin metre yarışı dereceye giren sporcular1.Daisy Jeptoo Kimeli-Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği2.Esma Aydemir- İstanbul Enka Spor Kulübü3.Yayla Kılı- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor KulübüBüyük Kadınlar 8 bin metre yarışı dereceye giren takımlar1. Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği2.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü3. İstanbul Enka Spor KulübüBüyük Erkekler 10 bin metre yarışı dereceye giren sporcular1.Getaye Fısseha Gelow – Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Spor Kulübü2.Sezgin Ataç-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü3.Saffet Elkatmış- Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Spor KulübüBüyük Erkekler 10 bin metre yarışı dereceye giren takımlar 1. Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Spor Kulübü2. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü3. İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here