DOLAR 8,0659
EURO 9,6646
ALTIN 459,31
BIST 1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin 23°C
Az Bulutlu
Mersin
23°C
Az Bulutlu
Cts 23°C
Paz 22°C
Pts 24°C
Sal 23°C

ATATÜRK CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN ATILDI

ATATÜRK CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN ATILDI
10.08.2020
3.310
A+
A-


Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimi 37. Büyük kongrede ideolojik çizgi ve ilkesel olan 6 ok programına veda ederek, partinin kurucusu ve ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü partiden atmıştır. Demokrasi diye diye örgüt içindeki demokrasiyi eriten yönetim, Aytuğ Atıcı, İlhan Cihaner ve Tolga Yarman tüzüğün anti demokratik engeliyle aday bile yapılmadılar. Şimdi kabaran deniz bölünme dalgalarıyla çalkalanıyor. Muharrem İnce’nin yeni parti kurması önlenmeye çalışılıyor. Gerçi A. Atıcı, İ. Cihaner veya M. İnce’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefet etme nedenleri yönetimin 6 ok veya Atatürk çizgisinden sapması nedeniyle değildir. Böyle bir eleştirilerini de duymadık; ama Atom profesörü Tolga Yarman’ın onur kurulu üyesi olarak, yönetime yaptığı (yeni CHP emperyal bir projedir) eleştiri ve tespitleri 10 yılda CHP’yi Atatürk ve 6 oktan koparanların faaliyetlerini isimlendirme özetidir.
Tutarlı Atatürk eylemcisi vekil ve yöneticiler, 10 yılda CHP den tasfiyeyle temizlendiler. Atatürk’e dudak büküp, CHP ye hakaret edenlerin şimdi baş tacı edildiklerini görüyoruz. Atatürk Türk milletine (Cumhuriyeti ve CHP yi emanet bırakmıştı.) Dikkat ederseniz, emanet CHP yönetimi yâda üyelerine değil, millete emanet. Nitekim CHP ye ve Atatürk devrimlerine en büyük düşmanlıkları 1946 yılından sonra CHP den ayrılan kadrolar yapmıştır. Atatürkçülük; onu ve emanet bıraktığı devrimleri resimle, şiirle, övgüyle örterek yapılamaz. Zaten Atatürk’ün bunlara ihtiyacı da yoktur. Çünkü Atatürk’ün kast ettiği Cumhuriyete ruh veren devrimleridir. CHP ye de ruh veren 6 ok programıdır. Bu değerleri ideolojik ve ilkesel bir tutarlılıkla savunma ve devam ettirme kararlılığını göstermezseniz, Atatürk ile CHP logoları önünde defalarca resim çektirseniz de Kemalistleri kandıramazsınız; ama kendi reklamınızı yapmış olursunuz.
Atatürk hayatı boyunca 6 ok programında ifadesini bulan, mandacılığa karşı, bağımsızlık; liberalizme karşı, devletçilik; dinciliğe karşı, laiklik; federalizme karşı, Cumhuriyet; batıcılığa karşı, milliyetçilik; halk dalkavukluğuna karşı, devrimcilik mücadelelerini vermiştir. Bu iradeyle Atatürk fikir ve siyasette en çok tartıştığı ama kendine biat yerine, yurtseverliklerini ölçü alarak Mahmut Esat Bozkurt, Reşit Galip, Şükrü Saraçoğlu gibi devrimcilere en önemli devlet görevlerini vermiştir. Atatürk 1930 da formüle ettiği daha sonra 6 ok adıyla programlaştırdığı devrimlerle Türkiye’ye mucizevi başarılar kazandırmıştır. Bu gün ekonomik harikalar yaratan Çinin de 6 ok programından çok şey öğrendiğini biliyoruz. Ülkemizde her parti Atatürk’e saygı ve övgüyle kurulur. Hatta başı dara düşen iktidar veya muhalefet onun resim ile vecizelerine sarılır. Çünkü Atatürk Türkiye’dir .
Tarih bunları yazarken, Kemal Kılıçdaroğlu CHP genel başkanı olduğundan bu yana 1930’lar CHP si ve 6 ok la hiç uyuşmadı hatta defalarca eleştirdi. Cumhuriyete karşı Seyit Rıza isyanına Dersim’li Kemal olarak taraf oldu. Yine devrimlere karşı isyan etmiş Şeyh Sait’in PKK eliyle dikilen heykeline, K.Kılıçdaroğlu(laiklik tehlikededir diyemem) açıklamalarıyla Seyit Rıza heykeli üzerinden Batı’ya selam yolladı. Bu durum HDP Halkların Demokratik Partisini 6 oktan vazgeçen CHP yönetimiyle bir cephede buluşturdu. K.Kılıçdaroğlu Amerika’nın Ankara büyükelçisi ile yalnız ve tercümansız görüşmelerinden sonra her Cumhurbaşkanlığı seçiminde şaibeli ABDullah Gül’ü aday yapma sevdasına yakalandı. Olmayınca, onun önerisiyle Ekmelettin İhsanoğlu’nu tıpış, tıpış Milletin önüne aday koydu. Daha sonra(özerklik şerhini kaldıracağız)açıklamaları ve PYD yi özgürlük savaşçıları tanımlaması düşündürücüdür.
Amerika Ankara Büyükelçilerini hep CIA elemanlarından seçer. Bunlar Cumhuriyetimize ve Atatürk’e düşmanca açıklama yaparlar. Kılıçdaroğlu görüşmeler sonunda Atatürkçülerin CHP den 6 okla beraber tasfiye edilince yönetimlere sabıkalı bölücü, liberal, tarikatçıların alınması CHP’yi yeni CHP den öte Batının yepyeni CHP si yapmıştır. Kılıçdaroğlu FETÖ cü savcı Zekeriya Öz’ün gazetecileri A. M. Altan kardeşlere sahip çıkmıştır. Bunlar tesadüf mü? Daha çarpıcı olan; son günlerde CHP yönetimine övgüler düzen ve (hayatım CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti)diyen Ahmet Davutoğlu ile doların sevimli simsarı Ali Babacan için Kılıçdaroğlu canlı TV yayınında öğretici ve ilginçtir; şunu söyledi. Bu partilerle % 99 aynı şeyleri düşünüyoruz. Bu söylem ABD elçisinin tavsiyesi midir acaba? Böylece Kılıçdaroğlu CHP yönetiminde 6 okçuların % 1 de kaldığını itiraf ediyor.

  1. CHP Kurultayında Kılıçdaroğlu 13 maddelik Batıcı bir manifesto ile 6 oku ve Atatürk’ü partiden attığını ilan etmiştir. Bir süre önce devletçiliği de yere vurmuştu. Ama şimdi CHP ye türbanlı bir yönetici kazandırmıştır. Dikkatle farkına varılır; Kılıçdaroğlu kongre konuşmasında, Amerika ve Avrupa’nın ülkemize karşı Akdeniz’de emperyal tehditlerine ve onların beslemesi terör örgütleri PKK ile FETÖ den söz etmedi. Ama Rusya’ya ver yansın etmiştir. Bu tavır Kılıçdaroğlu’nun beraber iktidar olacağı (dostlarının)isimlerini ele veriyor. Bütün bu olgulardan sonra gerçek Atatürkçü CHP’lilerin elinde 6 ok resimlerinden başka bir şey kaldı mı? Ha fakat Kılıçdaroğlu’nun bir malzemesi var. Tayyip Erdoğan’a karşı olmak CHP’li olmak için yeterlidir. Hâlbuki bundan en çok da R.T. Erdoğan yararlanıyor. Zira CHP yönetimi Atatürk’ün 6 oku ile çözümler programında ısrar etseydi; AKP ve Erdoğan’ı şimdiye kadar 10 sefer iktidardan indirirdi.
    AKP 18 yıldır iktidarda ise bunda CHP’yi yönetenlerin payı büyüktür. Evet, AKP yi Emperyalizm iktidara getirdi. Dini istismar, hilebazlık onu iktidarda tuttu. Yeni CHP yönetimi 6 ok ve Atatürk’ten vazgeçtikçe çapsızlaşmış, zamanın ruhunu kavrayamamış ve her gün daha çok kan kaybetmiştir. Şimdi Atatürk posteri bu yönetimin elinde bir reklam malzemesinden başka bir şey değildir. Şimdi bazı CHP’li dostlarım (vay CHP ye AKP ağzıyla saldırıyorsun diyecekler)Benim ki düşmanlık değil, olgularla Atatürk’e taraf olma uyarılarıdır. Yoksa AKP’nin Cumhuriyetimize verdiği zararları bir kitap (Bu vatan kimin) dolusu yazılarla anlatmıştım. Siyasette duygu değil akıl esastır. Tayyip Erdoğan’a düşman olmayı yurtseverliğe ölçü sayarsanız, halkın % 30-40’ını kaybedersiniz. Ama yurt severlikte ölçüyü ABD-AB ile FETÖ ve PKK ye karşı olmak derseniz halkın % 90’ını kazanırsınız. Atatürk’ün NUTUK’ ta milleti birleştirme çizgisi budur.
    Kılıçdaroğlu yönetimine muhalif olan CHP’li kadrolar bugün yeni parti kurarak ya da dışardan eleştiri yaparak, parti içindeyken 6 okun silinmesine susmalarını örtemezler ve bu kafayla başarı şansları yoktur. Merak ediyorum. Gerçekten Atatürk devrimcisi olan CHP’li arkadaşlar 6 okla ilgisi olmayan Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu, İbrahim Kaboğlu, Kaan Salıcı, Tuncay Özkan ve Burhan Şenatalar gibi Kemalizm karşıtlarını nasıl hazmedebiliyorlar anlayamıyorum. 6 Oktan vazgeçen CHP yönetimi Atatürk’ü Batıcılık uğruna partiden atmıştır.
    Fakat: ATATÜRK TÜRKİYEDİR VE MAZLUM MİLLETLERİN KALBİNDE YAŞAMAKTADIR. Kitap önerisi:1- Atilla İlhan’ın (HANGİ ATATÜRK) İş bank.Yay. 2-Turan Özlü’ den-(YCHP) Kaynak Yay.

RADYO KİLİKYA PROGRAMCISI SÜLEYMAN ÇELİKCANBizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz. 

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.