MEZİTLİ’YE YENİ BİR ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ DAHA YAPILIYOR

0
14

Mezitli Belediyesi’nin hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisi daha ekleniyor. 5 yıldır bölgenin en güzel eğitim kurumlarından birisi olan 170 öğrenci kapasiteli Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evinden sonra yine hayırseverler desteğiyle yapılacak Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evinin temeli 3 Eylül 2020 Perşembe günü atılacak.

İŞLETMESİ MEZİTLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK

Ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın eğitim alacağı anaokulu Akdeniz Mahallesi’nde yapılacak. Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi 120 öğrenci kapasiteli olacaktır.

Korona virüsü önlemleri kapsamında sınırlı katılımın sağlanacağı temel atma töreninde maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması zorunlu tutulacak. Özel hazırlanan tek katlı bir proje ile 15 kat imar hakkı kullanılmadan Mezitli’ye okul öncesi eğitim kurumu kazandırılacak. Tek katlı olan Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evinin işletmesi Mezitli Belediyesi tarafından yapılacak.

HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİYLE YENİ BİR EĞİTİM KURUMUNUN DAHA TEMELİNİ ATACAĞIZ

Mezitli’de hayırseverler tarafından yapılan eserlerin her geçen gün daha da çoğaldığını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Hayırseverlerimizin desteğiyle yeni bir eğitim kurumunun daha temelini atacağız. Göreve geldiğimizde önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı. Sağladığımız bu güven sonrası hayırsever vatandaşlarımız Mezitli’ye çok önemli eserler kazandırdılar. Bu güvenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

ONLARCA ÖĞRETMENİN VE İŞSİZ VATANDAŞIMIZ İŞ SAHİBİ OLACAK

Eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, “Kentimiz gelişiyor. Ama gelişmek sadece binalar yapmak, yolları yapmak değildir. Yeni yapılanma bölgesinde parklar, spor alanları ve ihtiyaçlarını karşılayacağı hizmetleri sunabilmektir. Bu nedenle ikinci çocuk gündüz bakımevini en hızlı gelişen Akdeniz mahallemize yapmayı uygun gördük. Çocuk gündüz bakımevimiz daha önce hayata geçirdiğimiz Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinden daha modern bir yapıda olacak. Bu aynı zamanda onlarca öğretmenin ve işsiz vatandaşımızın iş sahibi olması demektir” diye konuştu.

BÖLGENİN GELİŞMESİNE FAYDA SAĞLAYACAK

Mezitli Belediyesi tarafından çocuk gündüz bakımevi sayısının çoğalmasıyla birlikte bölgede bulunan özel okullarında fiyatlarını düşürmek zorunda kalacağını da ifade eden Başkan Tarhan, Daha çok çocuk gündüz bakımevi yapmayı hedefliyoruz. Çocuk gündüz bakımevlerimiz çok yönlü fayda sağlayacak. Fiyat regülasyonu sağlayacak, aydın çocuklar yetişecek. Farklı bölgelere yapacağımız çocuk gündüz bakımevini ilçe geneline ağ gibi öreceğiz. Bölgenin gelişmesine fayda sağlayacak. En önemlisi de okullarımızda Atatürk ilke ve devrimlerine inanan çocuklar yetişecek. Hayırseverimiz Enis Tüyeni ailesinin bu girişimlerinin tüm işadamlarına örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz. 

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here