FATİH SULTAN MEHMET’İN TABLOSU İSTANBUL’DA

0
21

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İngiltere’de yapılan müzayedede satın alınan Fatih Sultan Mehmet’in 1480 yılında İtalyan ressam Gentile Bellini’ye yaptırdığı tablosu, 2 aylık bir sürenin ardından İstanbul’a getirildi.
Haziran ayında Londra’da bulunan Christie’s Müzayede Evi tarafından açık arttırmaya çıkarılan Gentile Bellini’nin çizdiği Fatih Sultan Mehmet’in portre tablosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile 7 milyon 923 bin liraya satın alınmıştı.

Müzayede işlemlerinin tamamlanmasının ardından tablo, 20 Ağustos gecesi İstanbul’a ulaştı.

Tablonun gümrükteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İBB’ye teslim edilmesi için işlemler başladı.

Özel bir kargo firması tarafından İBB’nin Saraçhane’deki binasına getirilen tablo, sergilenmeden önce kendisi için hazırlanan özel bir bölmede yoğun güvenlik önlemleri altında bekletilecek.

Cuma günü basına tanıtılacak

Saraçhane binası önünde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bizim için gurur verici bir gün. Şimdi biraz kendisi için hazırlanan özel bir bölümde dinlenmesi gerekiyor. İnşallah Cuma günü, Cuma namazından önce veya sonra için planlama yapacağız. Burada basınla paylaşacağız” dedi.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz. 

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here