ŞAM’DAN ANKARA’YA SUÇLAMA

0
24

75. BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Suriye Dış İşleri Bakanı Walid Muallem, Türkiye’yi Suriye topraklarının bir kısmını işgal etmekle ve teröristler için üreme alanı yaratmakla suçladı.

Türkiye’yi Suriye ve çevre bölgelerdeki terörizmin sponsoru olmakla suçlayan Muallem, bazı kasabalarda sivillerin suya erişiminin kısıtlandığını, böylece Türklerin savaş ve insanlık suçu işlediğini iddia etti.

Suriye’deki ABD ve Türk güçlerinin gayrimeşru varlığını kınadıklarını söyleyen Muallem Türkiye’nin on binlerce yabancı teröristin Suriye girişini kolaylaştırdığını ve halen Nusra cephesi ve diğer terör örgütlerini desteklemeye devam ettiğini iddia etti ve mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğine dair yemin etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada Suriye’deki çatışmanın, bölgesel güvenlik için, istikrar ve tehdit oluşturmaya devam ettiğini ve Türkiye’nin savaş nedeniyle yerlerinden edilmiş dört milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yaptığını belirtti ve Işid’e karşı verilen mücadeleyi hatırlatarak amaçlarının Suriye’de istikrarı sağlamak olduğunu söyledi.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz. 

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here