BEYİNLERİ İĞFAL EDEN, EMPERYAL YALANLAR!

0
14


Duygular, tesadüfler bir insan hayatına önemli etkiler yapabilir. Ancak tarihte toplumun siyasi hayatına yön veren, “duygu ve tesadüfler” değildir. Özellikle Kapitalizm ve Emperyalizm çağında devletler hiçbir şeyi “duygu ve tesadüflere” bırakmazlar. Sonra “bu Dünya yalan Dünya” denir. Oysa yalan olan Dünya değil, ama Dünya’yı yalancıların yönetmek istediği bir zorlama vardır. İşte bu amacın eşkıyalığını yapan, Dünya finans kapitalin merkezi, Amerika’dır. ABD dolar, silah ve istihbarat ağı ile milli ve sosyal uyanış gösteren ülkelerde, medya koluyla, gözü kör, kulağı sağır, zihni bulanık kişileri bulup beyinlerini iğfal ederek kiralamaktadır.

Böylesi bir Dünya’da devrimciler, sosyalistler, yurtseverler, ülkemizde de Atatürkçülerin ayaklarına değen taşı bile emperyalizmden biliriz. Hatta yıllar sonra belki KORONA da ki “çapanoğlu” nu bile öğreneceğiz. Bugün bizler “uçan kuştan hile sezmek” derecesinde uyanık olmalıyız. Bu sebeple devrimci bellek(dimağ) milli tarih kadar lazım ve önemlidir.
Yıllardır süren ve bu günlerde hızlandırılan, Çin Halk Cumhuriyeti Devletinin güya, “Uygur Türkleri üzerinde şiddet, baskı, katliam” sipariş haberleri; TV’lerde, gazetelerde ve sosyal medyadan servis edilerek, gözümüze sokuluyor. Bazı insanlar cep telefonlarına gelen mesajı belki, “Uygur “ olan bir kadın sesine kanıp duygusallıkla bunu yayarak yalana da alet olabiliyorlar. Amerikancılar; zaten, Çin’in ilk Korona vakalarını yaşadığı günlerde, koro halinde, Çini virüsün sebebi ve katliamcı, diye suçlamışlardı. Fakat Çin’in mucize derecesindeki başarıları hakikat olunca, ABD yalanları boşa düştü. Yalan insanlığa zarar vermiştir.

Düşünelim: Bu kışkırtıcı yalanlar niye ve kim önderlik ediyor? “Dünya Uygur Kongresi’nin başkanı Rabia Kadir” bu kadın Amerika’da yaşıyor. Microsoft’un temsilciliğini yapmış, on üç çocuklu ve “milyarca dolar servetin sahibi” Çine düşman her açıklamasını ABD bayrağı önünde yapıyor. Bu örgütün Türkiye’de yaşayan temsilcisi, Seyit Tümtürk Çine karşı elinde Amerikan bayrağıyla konuşurken, ABD’den silah ve para istiyor.
Basın mensupları sorularına, Seyit Tümtürk; “Ben Çini, Uygur bölgesini görmedim, çünkü Pakistan’da doğdum. Her şeyi anlatılanlardan biliyorum” demektedir. Çin’den Suriye’ye gelen Amerika’nın cihatçıları ve S. Tümtürk ’ün bu adamları Mehmetçiğimize İdlip’te kurşun sıkan Uygurlu yobaz örgütün“tekbir” getiren elemanları bu teröristlerdir. Emperyalizm; bunları casusluk ve terör işlerinde FETÖ’yle ortaklaştırıp kullanmaktadır. Çünkü aldıkları görev: Türkiye’yi dış ticarette 1. Ortağı Çin’le düşman etmektir. Bu nedenlerle bu yalanları kaynağıyla anlayıp gerçeklerle çürütmek biz yurtseverlerin görevidir. Ben son 15 yılda, turizm, ticaret ve siyasi sebeplerle Çini ve Uygur özerk bölgesini gezmiş ve bazıları hala orada yaşayan gazeteci ve değişik meslekten arkadaşlarımdan öğrendim. Ayrıca okuyorum, araştırıyorum, takip ediyorum. “Çelişmeler, bilgi teorisiyle” analiz ederek doğruyu yalandan ayıklamaya çalışıyorum.

Atatürkçüler, emperyalist Batı’nın Saddam’a, R. Denktaş’a, Kaddafi’ye, Chavez’e, Maduro’ya, Moroles’e, Esat’a, Putin’e, K. Kore’ye ve bugün de Haydar Aliyev’e karşı biri bin yapan “zulüm” yayınları çok öğreticidir. Ayrıca aynı emperyal merkezler, Orhan Pamuk’a “Türkler Ermeni soykırımı ve Kürt katliamı yaptılar” yalanını yazdırarak bu şarlatanı “Nobel dolarlarıyla ödüllendirmişlerdi.” Cengiz Çandar, Taner Akçam, Halil Berktay eski solcu kisvesiyle bu hokkabazlar, ülkemize ve Atatürk’e karşı Batı yalanlarının hizmetkârı oldular. Biz ülkemize karşı devam eden bu ihanetlere duygusal bakabilirmiyiz? Hayır. Çin’in Uygur Türkleri özerk bölgesinde; devletin sağlık, eğitim, iş, konut hizmetleri ve ibadet özgürlüğü güvence de olmasına rağmen, her ülke gibi bölücülüğe, yobazlığa Çin’de müsamaha gösteremez. Mısır’da Müslüman Kardeşler, Afganistan’da İŞİD, Suriye’de El Nusra, Çin’de Uygur cihatçıları, Türkiye’de PKK, FETÖ çeteleri ABD şemsiyesi altına girip mağdurları oynuyorlar. Ülkemizde de dün “türbancılara” bugün “travestilere” güya zulüm edildi.

Her dilenci kılıklı, muhtaç değildir. Her ayağını burkan topal değildir. Her zayıf insan engelli değildir. Her kafayı saran, yaralı değildir. Her ağlayan, çaresiz değildir. Acıma ve duygular çoğu zaman gerçeği perdeler. Bizim için esas önemli olan, ülkemizin dışarda ve içerde milli menfaatleridir.

ZİHNİ EMPERYAL İĞFALE UĞRAYANLAR, TUTSAK OLURLAR.

Kitap önerisi: Amarikanperestler- Erol Bilbilik

RADYO KİLİKYA PROGRAMCISI SÜLEYMAN ÇELİKCAN>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

Önceki İçerik“CENEVRE’DE VARILAN ATEŞKES, TÜRKİYE İLE İMZALANAN ANLAŞMALARI ETKİLEMEYECEK”
Sonraki İçerikCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KAHRAMAN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM
Süleyman Çelikcan
Süleyman Çelikcan, 1954 Tarsus doğumlu. İlkokulu burada okudu. Dışardan okuyarak Metal teknisyeni oldu.1976’da ÇİTOS-İŞ sendikasının Genel Eğitim Sekreterliğine seçildi. 1978 Adana ve Mersin Çimento fabrikalarında yapılan grevlere önderlik etti. 1979’da Tarsus’tan Mersin’e ABD U2 casus uçaklarına karşı, 2002’de Mersin’den Silopi’ye Irak ambargosuna karşı yürüyüşlere katıldı. 1979-80’de Türkiye İşçi Köylü Partisi Tarsus İlçe Başkanlığı yaptı. 1980’de yurtdışına çıkmak zorunda kaldı. 1982’de yurda döndü. 1986’da Sosyal Demokrat Halkçı Partide faaliyetlerde bulundu. Çalıştığı birçok firma veya fabrikada sendikal çalışmalar nedeniyle işten atıldı. Televizyon açık oturumlarında ve panellerde İşçi Partisi Mersin milletvekili adayı olarak Prof. Halil Cin, Prof. Enis Öksüz, AKP milletvekili Dengir Mir M. Fırat’la Türkiye’yi tartıştı. Üç yıla yakın İşçi Partisi Mersin İl başkanlığı yaptı. Türkiye kanalı AKSU TV’de ve Mersin Kanalı Toros TV’de Gazeteci Saadet Pesen’le ortak ” Haftaya Bakış ” adıyla siyasi programlar yaptı. Bölgede faaliyet yürüten kitle örgütlerinde konferanslar verdi. Mersin Çukurova ve Mersin Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Evli ve 3 çocuk babası olan yazarımız Arapça ve Almanca bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here