DOLAR 8,4047
EURO 10,1808
ALTIN 507,39
BIST 1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin 27°C
Parçalı Bulutlu
Mersin
27°C
Parçalı Bulutlu
Paz 28°C
Pts 28°C
Sal 27°C
Çar 28°C

ERMENİLER’İN AZERBAYCAN VE TÜRKİYE’YE KARŞI NAZİ TERÖRÜ

ERMENİLER’İN AZERBAYCAN VE TÜRKİYE’YE KARŞI NAZİ TERÖRÜ
27.10.2020
3.930
A+
A-

Dr. Hakan Gökpınar’ın kaleminden…

HEPİMİZ AZERBAYCANIZ!

…..Nazi ve Ermeni tarafları Mayıs ayındaki bu uzlaşmadan sonra Temmuz 1940’ta yeniden bir araya gelmişlerdir. Mart ve Mayıs ayında Bükreş’te kayda geçirilerek kesinleştirilen temel esaslar görüşmeleri yakından takip eden Alman Dışişleri Bakanı Ribbentrop tarafından prensip olarak onaylanmıştır.     

        

ADOLF HİTLER

 

Bundan da önemlisi Führer’in [Hitler’in] bizzat  Alman-Ermeni iş birliğini sözlü şekilde onayladığı bu vesileyle Temmuz 1940 tarihli bu oturumda Ermeni heyetine açıklanmıştır. Burada dikkat çeken, belli başlı nedenlerden ötürü  yazılı bir sözleşmenin imzalanması için  şu anda doğru zaman olmadığını, ancak sözlü antlaşmanın mevcudiyeti ve yürürlüğe girmiş olarak görülebileceği  kendilerine [Ermeniler’e] bildirilmiştir. İçeriğine Taşnaksütyun’un Parti Programı’nda da açıkça yer verilen Hitler Almanyası’nın Ermenilerle uzlaştığı bu protokolü yazılı metin olarak imzalamamasının nedeni, Türkiye’den çok  “Alman Hayat Alanı” olarak gördüğü Sovyet Rusya’ya öncelikli olarak saldırmak isteyen ve hazırlıklarını son hızla sürdüren Almanya’nın Türkiye ile ilişkilerini kızıştırmak ve nihayetinde savaş haline sokmak için Ermeniler tarafından bir istismar aracı olarak kullanmasından şüphelenmesidir. Bu nedenle Adolf Hitler sözlü antlaşmanın mevcudiyetini ve yürürlüğe girmiş olarak görülebileceğini Ermeniler’e bildirmiştir. Ermeniler yayınladıkları Ermenice basılı gazetelerde soykırımcı Hitler’i “Ermeniler’in Kurtarıcısı” olarak yüceltmişlerdir.

Yahudi Soykırımcısı-Nazi Lideri Adolf Hitler’in Resmiyle Tam Sayfa Haber Yaparak Hitler’i Yücelten Ermeni Gazetesi

Adolf Hitler’in önderliğindeki Nazi Almanyası “saf ve üstün” Aryan-Alman ırkını simgeleyen Gamalı Haç ve Kartal’ı kullanırken, Almanlarla aynı Aryan ırkından olduğunu iddia eden Ermenistan “Taron Kartalı-Tseghakron” yani Türkler ve Müslümanlar kadar Yahudiler’i de düşman kabul eden  Ermeni saf ve üstün ırkı yeniden canlandırma hayalini “Irk’ın Taşıyıcısı” kartallı sembolünü kullanmıştır. Bu ideolojinin fikir babası ise, I. Dünya Savaşı’nda Müslümanlar’a yaptığı katliyamlardan ötütü Ermeni ulusal kahramanı ilan edilen ve 1940-1941’de Nazi Almayası ile antlaşmayı imzalayan, Ermeni Nazist General Drastmatat Kanajan’dır

“Üstün ve saf Ermeni Irk”ın sözde sembolü “Taron Kartalı (Tseghakron)”

Nazi Almanyası Barbarossa harekatı çerçevesinde, K. Kafkasya’da Ruslar’a karşı Ermeni gönüllü birliklerinden azami düzeyde yararlanmıştır … Kendini Nazi Almanyası gibi Nasyonalsosyalist ve yani Almanların da ataları olan ırkından olduklarını iddia eden ve Naziler’in saflarında Bolşevik Rusya’ya karşı savaşan Taşnaksütyun’a bağlı Ermeni çeteleri, 1944-1945 arası dönemde Hitler Almanyası’nın savaşı kaybedeceğini anlayınca yine taraf değiştirmişlerdir. Birer birer katlettikleri Ruslar gibi “Komünist” cemiyetler kurmuşlar, komünist olduklarını iddia etmişler ve Naziler’e üstün gelen  Ruslar’ın merhametine sığınmışlardır ..Bütün bu gelişmeler, Ermeniler’in emellerine ulaşmak üzere her türden emperyalist, faşist, etnik ve bölücü aracı sonuna kadar kullanmaktan geri kalmadıklarını Türkiye ve Azerbaycan’ın terörizme karşı mücadelesindeki haklılığı Ermeni–Nazi belgeleriyle doğrulamaktadır.

Nazi Sembollü Ermeni Bayrağı

Nazi Ordusu’nda Nazist Ermeniler: Ermeni Bayrağı ve Nazi Sembollü Üniformalı  Ermeniler

Resim’de de görüleceği üzere, Yahudiler’e soykırım uygulayan Hitler’in Nazi ordularında görev yapan Erbaş’ından Albayına kadar değişik rütbelerdeki Ermeni askerler , üniformalarında Ermeni bayrağı taşırlarken şapkalarında Nazi Almanyası’nın sembolü olan Gamalı Haç ve Kartal’ı taşımışlardır. Zaten kendilerini Yahudiler’den de üstün gören bu ırkçı Ermeniler, Adolf Hitler’e Yahudi soykırımında yardım etmişlerdir. Dolayısıyla, Ermeniler, Nazi Almanyası’nın tarihi kara lekesi olan Yahudi Soykırımı’nın suç ortaklarıdır.

Kolunda Ermeni bayrağı ve şapkasında Nazi amblemi olan Nazi ordusunun hizmetkarı Ermeni subaya Nazi ordu komutanı tarafından madalya takılırken.
Yahudi Soykırımcısı Hitler’in Nazi Ordusu’nda Görevli Ermeni Subayı

Almanya Naziler’e Karşı Mücadele Verip Demokratikleşirken Ermenistan Nazi Vahşetini Devlet Politikası Olarak Sürdürmektedir

Günümüzde Türkiye’nin en değerli dostları arasında yer alan Almanya,  bizzat kendi tarihindeki Nazi ideolojisi ve Naziler ile çok yönlü mücadele verip bağımsız devletlerin toprak bütünlüğüne ve yaşam haklarına azami düzeyde saygı gösterirken, her dönemde emperyalist güçlerden medet uman Ermenistan ve Ermeni lobisi, Nazist Ermeni terörünü sürdürmektedir. Bunların en somut örnekleri, Ermeniler’in 1915 olaylarında işgalci emperyalist devletlerin safında yer alıp Osmanlı ordusunu sırtından vurmaları ve Müslüman köyleri basarak, ateşe vererek ve en vahşi yönetmelerle binlerce masum Müslüman’ı katletmeleri,  26 Şubat 1992’de Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı (Hoca Ali) kasabasında  106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycan Türk’ü sivili, bir plan ve program çerçevesinde Ermeni-Nazi yöntemleriyle (örneğin, çocuklarının derileri canlı canlı yüzerek) hunharca katletmişler ve soykırım yapmışlardır.

Ermeni Devlet Terörü’nün 26 Şubat 1992’de hunharca katlettiği Azerbaycan Türk’ü bebekler

Güncel olarak 28 Eylül 2020’den bu yana,  emperyalizmin uşaklığından Ermenistan’ın Azerbaycan Türkleri’ne yaptığı askeri ve siyasi saldırılardan da somut bir şekilde anlaşıldığı üzere genlerindeki Nazi politikalarından vazgeçmemektedir. Rusya’nın yaptığı resmi açıklamalardan da anlaşılacağı üzere, ateşkes antlaşmalarını bizzat kendisi ihlal eden Ermenistan uluslararası savaş hukukunu birçok kez çiğnemiş ve çiğnemeyi de sürdürmektedir. Ateşkes ilan edilmesine rağmen 17 Ekim 2020’de sivilleri hedef alan Ermeni ordusu, Azerbaycan’ın ikinci en büyük şehri Gence ve Mingeçevir şehirlerine füze saldırısı düzenlemiş ve sivil Azerbaycan Türkler’inden 12’sini katletmiş ve 40’ın üzerinde Türk’ü de yaralamıştır. 

Türkler’in egemenliği altında yüzyıllarca huzur içinde yaşamış olan Ermeniler, çıkarcı Ermeni örgütlerin , emperyalizmin hizmetkârlığını yapıp 20. YY’ın başından itibaren Türkler’e ihanet etmelerinden bu yana emperyalizmin faşizmin hizmetkârlığından  kurtulamamışlardır.  Gerçekten de emperyalizmin asıl hedefi, Türkler’in ve Ermeniler’in yüzyıllarca barış ve huzur içinde yaşadıkları Yakındoğu bölgesinde Ermeniler ve Türkler başta olmak üzere bölge halklarını birbirlerine karşı sıcak çatışmaya sürüklemektir. Bu suretle, siyasi ve askeri bakımdan istikrarsızlaşan bölgenin yeraltı ve yerüstü kaynaklarından daha rahat nemalanmaya çalışmaktadırlar. Kiraladıkları işbirlikçi örgütler vasıtasıyla bölgeyi kontrol edebilmek için bir üs,  Kafkasya, Orta Asya, Ortadoğu’ya doğru birer sıçrama tahtası olarak kullanacakları bir tampon bölge oluşturmaya çalışmaktadırlar.  Hatta, Türkler ile iyi geçinmeyi arzu eden Ermeniler’in Avrupa ülkelerinde de Ermeni örgütler tarafından tehdit edildikleri bilinmektedir. Dünya genelinde Türkiye kökenli birçok Ermeni,  emperyalist devletlerin asıl hedeflerinin “Ermenisiz bir Ermenistan” kurmak olduğunu ve aslında emperyalistlerin Ermeniler’in huzur ve güvenliklerini umursamadıklarını ve gerçek huzuru sadece ve sadece Türk egemenliği altında yaşamış olduklarını bilmekte ve gizlice de olsa zaman zaman dillendirmektedirler. Ermeni Hükümeti, örgütleri ve lobisi ise, birçok Ermeni’nin bu gerçeğin farkında olduklarını gizlemeye çalışmaktadırlar.  Bu gerçeğin bütün Ermeniler tarafından bilinmesi ve dillendirilmesi halinde Ermeni örgütleri, lobisi ve mevcut Ermeni Hükümeti hem kendi meşruiyetlerini hem de bu coğrafyanın zenginliklerini sömüren Batılı finansörlerini kaybedeceklerinden bizzat bu Ermenileri de tehdit etmektedirler.

 Ermeni örgütlerin işbirliği yaptıkları emperyalist devletlerin Türkler’e karşı saldırgan politikaları Türkler’e zarar verdiği kadar Ermeni örgütlerinin ve hükümetlerinin kışkırtmalarına ve hatta Türkler’e saldırmaya zorlanan Ermeniler’e de büyük zarar vermiştir ve vermektedir. Günümüzde Ermenistan, bölge barışını olduğu kadar dünya barışını da tehdit eden bir Terör Devleti’dir. “Büyük Ermenistan” hayali kuran Ermenistan’ın amaçlarından bir tanesi de, bu stratejik petrol, doğal gaz ve uranyum yataklarının bulunduğu Kafkasya coğrafyasında çıkardığı huzursuzluklarla, Türkiye’nin Almanya ve Avusturya başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri ile siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerini bozmak ve diğer yandan da Türkiye’nin soydaşı ülkelerle coğrafi bağını koparmaktır. Ermeni ideologlar “Büyük Ermenistan” hayali uğruna, Azerbaycan topraklarını işgal etmekte ve Ermeni halkını da peşinden sürüklemektedir. Güncel işgal ve saldırılarıyla asker ve sivil binlerce masum Azerbaycan Türk’ünü katleden, Ermeni Hükümeti, aslında kendi kışkırttığı Ermeni halkını da ateş hattına atarak bizzat kendileri katletmektedirler. Ermenistan sadece ve sadece, işgal ettiği Azerbaycan-Türk toprağı Karabağ’ı terk ederek kendi halkının can ve mal güvenliğini sağlayabilir.

Kardeş Azerbaycan’a bütün olanaklarını seferber ederken Türkiye, diğer yandan Avrupa ülkelerine, Ermenistan’ın faşist politikalarını hatırlatıp Türkiye ve Azerbaycan’ın bu coğrafyada Ermeni terörüne asla izin vermeyeceğini tekrar vurgulamalı ve Avrupa ülkelerinin askeri güvenliğinin ve ekonomik çıkarlarının ancak ve ancak Türkiye ve Azerbaycan’ın egemenlik haklarının ihlal edilmemesi ve Türkiye ve Azerbaycan ile barışçıl ilişkileri sürdürmekle mümkün olduğunu tekrar hatırlatmalıdır. Nazi geçmişiyle yüzleşerek demokrasi ve insan hakları yolunda büyük yol kat etmiş olan ve ırkçılığa karşı mücadele vermeyi sürdüren Almanya, Ermenistan’a Nazi ideolojisinin ve vahşetinin Almanya’ya yarar sağlamayıp büyük zarar verdiğini hatırlatmalı, en değerli ekonomik partnerleri Türkiye ve Azerbaycan’ın uluslararası meşru haklarının savunulmasına, bölge ve dünya barışının korunmasına katkı sunmalıdır. Çünkü, dost ülkeler Almanya ve Avusturya başta olmak üzere, Avrupa Birliği’nin çıkarlarını sadece ve sadece siyasi, askeri ve ekonomik bakımdan güçlü bir Türkiye garanti edebilir.

Ermeni örgütlerin Azerbaycan’da olduğu kadar Türkiye ve Rusya’da da 100 yılı aşkın bir terör geçmişleri vardır. Nazi ideolojisini ve vahşetini derin devlet ideolojisi ve pratiği olarak benimsemiş olan ve Türkiye-Azerbaycan Türklerine karşı Ermeni – Nazi devlet terörü uygulayan Ermenistan’ın da sonu nihayetinde, Nazi İmparatorluğu’nun sonuyla aynı olacak ve tarihin çöp bölümünde yeniden yerini alacaktır. Ermenistan bir Terör Devleti’dir. Nasıl ki, Adolf Hitler’in Nazi Almanyası (1939-1945) Yahudi Soykırımcısı ise, Nazi uygulamalarını sürdüren mevcut Ermenistan da Türk-Müslüman Soykırımcısı’dır! Kardeş ve Mazlum Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümünü kutluyor, şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye, devleti ve milletiyle tek yürek kardeş Azerbaycan’ın yanındadır. Hepimiz Azerbaycanız!Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi
Dr. Hakan Gökpınar


>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• İnstagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

• Twitter: haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.