8 İLDE SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONU: 171 GÖZALTI KARARI

0
20

Yaklaşan turizm sezonu öncesinde sahil bölgelerindeki organize suç örgütlerine geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. 8 ildeki 171 şüpheliye eş zamanlı yapılan operasyonun adı da ‘Sahil Rüzgarı’ oldu. Operasyonda şu ana kadar 102 kişi yakalandı.
Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülüyor. Operasyon sabaha karşı başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden operasyona ilişkin bilgi paylaşıldı. Mafya tipi organize suç örgütlerinin nihai amaçlarının haksız kazanç elde ederek maddi ve manevi güce ulaşmak olduğu hatırlatıldı.


Turizm sezonu öncesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil şeridindeki illerde ve turistik diğer büyükşehirleri de kapsayacak şekilde Sahil Rüzgarı Operasyonu başlatıldı.

8 ilde eş zamanlı operasyon: 102 kişi yakalandı

8 ilde yaklaşık 8 ay süren çalışmalar sonucu yapılan tespitler doğrultusunda Antalya’da 32, Aydın’da 15, Balıkesir’de 25, İzmir’de 30, Mersin’de 19, Muğla’da 19, İstanbul’da 13 ve Adana’da 18 olmak üzere 171 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı. 8 ildeki operasyonda şu ana kadar 102 şüpheli yakalandı.

8 ilde suç örgütü operasyonu: 171 gözaltı kararı

Söz konusu şüpheliler “yağma, tehdit, tefecilik, silahla yaralama” gibi yerel olarak organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunuyor.

Operasyonun İstanbul ayağında 21 kişi yakalandı

İstanbul’un da arasında bulunduğu 8 ilde suç örgütlerine eş zamanlı operasyon başlatılmıştı.

Kentte 26 adrese düzenlediği baskında, 13’ü İstanbul’un, 8’i diğer illerin yürüttüğü soruşturma çerçevesinde aranan 21 zanlıyı yakaladı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 5 tabanca, 2 av tüfeği 120 mermi, 3 pala ve 1 kelepçe ele geçirildi.

8 ilde suç örgütü operasyonu: 171 gözaltı kararı

İzmir’de 21 kişi yakalandı

İzmir ve Aydın’da, “Sahil Rüzgarı Operasyonu” kapsamında 33 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir’de haklarında gözaltı kararı verilen 29 şüpheliden 21’i yakalandı.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda 18 ruhsatsız tabanca, 3 pompalı tüfek, 51 fişek ile 328 mermi ele geçirildi. Zanlıların, örgütlü silah kaçakçılığı faaliyetlerinde bulundukları tespit edildi.

8 ilde suç örgütü operasyonu: 171 gözaltı kararı

Aydın’da 12 gözaltı

Aydın’da da Germencik ve Nazili ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 12 kişi yakalandı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 3 zanlının yakalanması için çalışma sürüyor.

Adreslerdeki aramalarda, tabanca, tüfek, Hint keneviri bitkisi ve uyuşturucu haplar ele geçirildi.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• Instagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

•Twitter:haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here