813 BİN ÖĞRETMEN VE EĞİTİM ÇALIŞANI AŞILANDI

0
20

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 40 yaş üstü 57 bin öğretmenin daha aşı randevusunun açıldığını söyledi. Selçuk böylece, 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanının aşılandığını duyurdu.
Öğretmenler ve eğitim çalışanları için öncelikli aşı uygulaması hızla devam ediyor.

Milii Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyla medya hesabından öğretmenlerin ve eğitim çalışanının aşılanma süreciyle ilgili bilgi paylaştı.

Bakan Selçuk, 40 yaş üstü 57 bin öğretmenin daha aşılanma programına dahil edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk, 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanının aşılanmasının sağlandığını duyurdu.

1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üstü aşılanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından da yeni aşılama programının 1 Haziran’da açılacağını duyurdu.

Koca, aşılama takviminin devam ettiğini, 1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanacağını söyledi.

Kısıtlamaların giderek azalacağını ancan bireysel tedbirlerin daha da artacağı bir döneme girildiğini ifade eden Koca, yaygın aşılamayla güçlendirilmiş bir uygulama hedeflendiğini söyledi. Normalleşme yönünde mesajlar verdi.

1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üstü aşılanacak
270 milyon doz aşı anlaşmasının yapıldığını söyleyen Bakan Koca, “Çok yakında önemli bir miktar daha aşı ülkemize ulaşmış olacak. Haziran ayında 30 milyon doz teslim edilecek olan aşıların ilk bölümü bugün ülkemize ulaştı” demişti.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• Instagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

•Twitter:haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here