GÖZLER MERKEZ BANKASI’NA ÇEVRİLDİ: EKONOMİSTLER NE DİYOR?

0
27

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, bugün faiz kararı için toplanıyor. Ekonomistler, bu toplantıda da Merkez’in faizi sabit tutmasını bekliyor.
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bugün faiz kararı için toplanıyor. Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısı sonrası, faiz kararınını bugün saat 14.00’te açıklayacak. Metindeki ifadeler dikkatle izlenecek.

Yüzde 19 düzeyinde bulunan politika faizi için TCMB önceki toplantılarda pas geçmiş ancak metinlerinde faiz indirimine yönelik hazırlık yaptığı izlenimini vermişti. Şahap Kavcıoğlu’nun göreve gelmesinin ardından, TCMB’nin nisan ayındaki toplantısında Ağbal döneminde metne giren ‘uzun bir müddet sıkı duruş’ ve ‘gerekmesi durumunda ilave parasal sıkılaşma yapılacak’ ifadeleri çıkarılmıştı.

Uzmanlar, TCMB’nin Fed toplantısının ardından vereceği karar kadar metindeki ifadelerin de piyasaları etkileyeceğini belirtiyor. Beklentiler bu toplantıda da TCMB’nin faizi sabit bırakması yönünde.Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• Instagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

•Twitter:haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika sondakikahaber spor suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here