MİT’TEN FETÖ’YE BİR DARBE DAHA: ORHAN İNANDI YAKALANDI

0
35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün sözde üst düzey yöneticilerinden Orhan İnandı’nın MİT’in operasyonuyla yakalanarak Türkiye’ye getirildiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı konuşmada, MİT’in başarılı bir operasyona daha imza attığını söyledi.

Erdoğan, FETÖ’nün üst düzey sorumlusu Orhan İnandı’nın Türkiye’ye getirildiğini açıkladı:

“MİT, yürüttüğü özgün ve sabırlı çalışmalar neticesinde FETÖ’nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı’yı ülkemize getirerek adalete teslim etmiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli İstihbarat Teşkilatımız son olarak FETÖ’nün Orta Asya genel sorumlusu Orhan İnandı’yı ülkemize getirerek adalete teslim etmiştir.

Erdoğan, “Bu devlete ve millete ihanet eden, pusu kuran, kan döken, maddi manevi herhangi bir zarar veren hiçbir yapının varlığını sürdürmesine izin vermeyeceğiz.” dedi, bugüne kadar pek çok ülkeden 100’ün üzerinde kişinin Türkiye’ye getirildiğini söyledi.

-FETÖ’nün Kırgızistan’daki gizli yöneticisi
-İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde yeşil kategorideydi

Orhan İnandı kimdir?

-FETÖ’nün Orta Asya Genel Sorumlusu

-FETÖ’nün Kırgızistan’daki gizli yöneticisi

-1995 yılında Kırgızistan’a yerleşti

-2010’da Kırgızistan vatandaşlığı aldı

-Kırgızistan’daki FETÖ okullarından sorumlu kişi

-Kırgızistan’daki örgüt vakfı olan Sebat Vakfı’nın başkanı

-İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde yeşil kategoride


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here