AKBANK’TAKİ KESİNTİ SÜRÜYOR! BORÇ ÖDEMELERİ 1 GÜN ERTELENDİ

0
26

Akbank’ta dün (6 Temmuz) başlayan ve ana bilgisayarlardaki teknik sorundan kaynaklandığı belirtilen kesinti sürüyor. Bankadan yapılan yeni açıklamada, “İşlemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz” denildi.
Akbank, dün (6 Temmuz) başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintilerle ilgili yeni açıklama yaptı. Açıklamada, “6 Temmuz’da başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir. Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com’dan ulaşılabilirler. Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz.”

KAP’A AÇIKLAMA: SİBER SALDIRI İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR
Banka konuyla ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na da açıklama yaptı. KAP’a yapılan açıklamada da, “Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir” denildi.

AKBANK’TAN ‘KESİNTİ’ KARARLARI
Akbank ayrıca bugün resmi internet sitesinden söz konusu döneme ilişkin aldığı bazı kararları açıkladı. Banka, kredi kartlarının ekstresi söz konusu döneme gelecek olan müşterilerin borçlarının bir gün ötelendiğini açıkladı. Ticari ve tüketici kredilerine söz konusu dönemde faiz işletilmeyeceğini duyurdu.

Banka’nın aldığı kararlar şu şekilde;

-Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.

-Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faizler geri ödenecektir.

-Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.

-Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

-Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır.


adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here