MEMUR-SEN ZAM TEKLİFİNİ SUNDU

0
19

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.
Sendikalar 2022-2023 yılı memur zam taleplerini açıkladı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 600 TL seyyanen zam ile 2022 için yüzde 21, 2023 için de yüzde 17 zam talep ettiklerini söyledi:

“Maaş ve ücretlerde enflsasyon baskısı son bulmalı. Toplamda katsayılar yüzde 38 yani 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17 artırılmalıdır.

Her iki yıl 3’er puan olmak üzere toplamda yüzde 6 refah payı mutlaka verilmelidir. Mutabakatsızlıkla sonuçlanan 5. dönem toplu sözleşmeden bu tarihe geçen yüzde 24,28’lik enflasyon rakamı ve artış eğiliminde olan enflasyon dikkate alınarak memur ve memur emeklisinin bu anlamda yaşadığı kayıp göz önünde bulundurulmalı, memur maaşlarına 600 lira seyyanen zam yapılmalıdır. Ayrım yapılmadan 3600 ek göstergeden faydalandırılmalı. Masada somutlaştırılmalıdır.”adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul


Bizi desteklemek için; 

>Şahit olduğunuz haberleri habercizgi@gmail.com ‘a veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız iletebilir, 

>Sosyal medyada takip edebilir, paylaşabilir, beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

• Instagram: haber_cizgi https://instagram.com/haber_cizgi 

• Facebook: habercizgi https://www.facebook.com/habercizgi/ 

•Twitter:haber_cizgi https://twitter.com/haber_cizgi
Tüm ilginiz ve destekleriniz teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here