MERSİN’DE PLAJLAR BAYRAM TATİLİNDE DOLDU TAŞTI

0
26

Mersin’de plajlar 9 günlük bayram tatilinde doldu taştı.


Mersin’de plajlar 9 günlük bayram tatilinde doldu taştı. Özellikle Erdemli-Silifke arasındaki plajlara yoğun ilgi gösteren tatilciler, tatil boyunca deniz ve güneşin tadını çıkardı.Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyeye bağlı Denizkızı Turizm A.Ş. tarafından işletilen 12 halk plajı, Kurban Bayramı tatili süresince tatilci akınına uğradı. Görevlilerin 24 saat temizlik çalışması gerçekleştirdiği plajlarda vatandaşlara keyifli bir tatil geçirebilmeleri amacıyla birçok olanak sağlandı.

9 plajın sayısı bu yaz 12’ye yükseldi

Kızkalesi ve Susanoğlu’nda toplam 3 mavi bayrağa sahip Büyükşehir Belediyesinin 12 halk plajında bayram hazırlıkları günler öncesinden tamamlandı. Kızkalesi, Susanoğlu, Yapraklıkoy, Yemişkumu, Kocahasanlı, Kumkuyu, Tırtar, Töbank ve Sultankoy’dan oluşan toplam 9 plajla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, bu yaz Akkum, Limonlu ve Kocahasanlı Doğu plajlarını da işletmeye başlayarak, bu sayıyı 12’ye çıkardı.

Plajlar yerli ve yabancı tatilcileri ağırladı

Temizlik ve güvenliğiyle dikkat çeken Mersin’in plajlarına 9 günlük bayram tatilinin ilk gününden itibaren tatilciler akın etti. Plajların girişinde çevre illere ait plakalı araçların yoğunluğu dikkat çekerken, plaj bölgelerinde çok sayıda yurt dışı plakalı araç da yer aldı. Kentin doğusundan batısına yolculuk eden tatilcilerin ilk durağı genellikle Yemişkumu Halk Plajı olurken, D-400 Karayolu üzerinden devam eden birçok tatilci ise soluğu turizmin gözdesi Kızkalesi’nde aldı. Susanoğlu Halk Plajı ise sahip olduğu 2 mavi bayrakla bu yıl da binlerce tatilcinin vazgeçilmez tatil mekanları arasında yer aldı.adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here