ANTALYA’DA 4 AYRI BÖLGEDE ÇIKAN ORMAN YANGINI YERLEŞİM YERLERİNE SIÇRADI

0
27

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını çıktı. Havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü yangın bölgesinde alevler yerleşim yerleri ve tarım alanlarına da sıçradı. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli de orman yangınına müdahaleyi yerinde yönetmek üzere bölgeye hareket etti.
Manavgat’ın Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, saat 12.00 sıralarında çıkan orman yangını rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Bölgede çok sayıda vatandaşa ait zeytinlik, defne ve badem bahçelerinin yanı sıra ormanlık alanda da etkili olan yangına havadan ve karadan da müdahaleye başlandı.

YERLEŞİM YERLERİNE SIÇRADI

Yangın bölgedeki yerleşim yerleri ve tarım alanlarının yanı sıra hayvanların barındığı noktalara da sirayet etti. Bölgeyi tamamen duman kaplarken yangın söndürme uçağı ve helikopterin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri tarafından alevlere yoğun şekilde müdahale ediliyor.

4 AYRI NOKTADA YANGIN

Manavgat’ın Yeniköy, Sarılar, Bahçelievler ve Sorgun bölgesinde de 4 ayrı noktada yangın çıktığı öğrenildi. Sarılar Mahallesi’ndeki orman yangını yerleşim yerlerine de sıçradı. Manavgat Kaymakamlığı Yeniköy Mahallesi’ndeki yerleşim yerlerinin tahliye edilmesi için Muhtar Abdullah Zeki Kavuklu’ya talimat verdi.

“6-7 NOKTADA YANGIN VAR”
CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat’ta çıkan yangınla ilgili TELE1’e konuştu. Coşar, “Gündoğdu’dan başlayan yangın Manavgat’ın merkezine kadar farklı farklı noktalara sıçradı. Toplamda 6-7 noktada yangın var. Hava 40 derecenin üstünde ve şiddetli poyraz var. Bu da yangının kontrol altına alınmasını zorlaştırıyor. Merkeze yakın yerlerde köyler tahliye ediliyor. Yangın iki saat önce çıktı ve yangının çıktığı bölgede olan hastaneler de boşaltıldı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here