INSTAGRAM’DAN YENİ GÜVENLİK ADIMI

0
28

Instagram, uygulamayı daha güvenli hale getirebilmek için yeni bir adım attı. 16 yaşından küçüklerin hesabı otomatik olarak ”gizli hesap” statüsüne alınacak. Hesabını gizli tutmak istemeyenlere ise ”herkese açık duruma getirme seçeneği verilecek.
Sosyal medya platformu Instagram, uygulamanın güvenliğini artıracak bir karar aldı.

Genç kullanıcıları için yeni güvenlik ayarları başlattı.

16 yaş altındakilerin hesapları “gizli hesap” olacak

16 yaş altındaki kullanıcılarının hesaplarını “gizli hesap” statüsüne alacağını duyurdu. Bu hesaplar sadece onaylanan kişiler tarafından takip edilebilecek. Ancak hesabı herkese açık duruma getirme seçeneği de mevcut olacak.

Kullanıcılar, hesabını herkese açık hale getirmek isterse, Instagram uyarı mesajı yollayacak. Ve özel hesapta kalmanın faydalarını kullanıcıya bildirecek.

13 yaş altındakiler için

Instagram, 13 yaş altı kullanıcılar için de yeni uygulamalar getirileceğini duyurdu.adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here