TÜRK SPORUNUN ÖNEMLİ İSİMLERİ, ÜLKEMİZDEKİ YANGINLAR İÇİN DÜNYAYA SESLENDİ

0
42

Ülkemizde devam eden orman yangınları üzerine dün başlatılan ‘Help Turkey’ etiketinde spor dünyasının önemli isimleri de çağrıda bulundu. Burak, Falcao, Alex, Hakan Çalhanoğlu, Arda Turan gibi geniş kitlesi olan futbolcular bu etiket altında paylaşım yaptı.


Alevlerle mücadele eden ülkemiz için herkes tek yürek oldu. Spor dünyası da dün başlatılan Help Turkey etiketiyle geniş kitlelerine seslendi. Yerleşim yerlerini tehdit eden yangınların kontrol altına alınabilmesi için dünyadan destek istenildi.

Help Turkey etiketindeki ortak metin ise şu oldu:

“Bize yardım edebilecek ülkelere seslenmek istiyorum. 112 adet yangın sebebiyle perişan ve harap olduk. Halen devam etmekte olan yangınlar çok güçlü. Bunları söndürmeye yetecek adette uçağımız yok. 8 insanı, sayısız hayvanı ve ormanlarımızı kaybettik. Lütfen bize yardım edin. Sadece 1 dünyamız var.”

İşte spor dünyasından gelen paylaşımlar:adana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here