ZAMAN BİRLİK ZAMANIDIR

0
314

Kilikyanehir Derneği Başkanı, Arap Alevi Kanaat Önderi Şeyh Ahmet Verde son günlerde ülkemizi kasıp kavuran yangınlar karşısında birlik çağrısı yaptı. Şeyh Ahmet Verde herkesin üzerine düşen görevler olduğunu vurgulayarak “zaman birlik zamanıdır” dedi.

Ahmet Verde tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Ülkemiz yanıyor, zaman birlik zamanıdır.

Sevgili dostlarım,

Bugünlerde cennet vatanımızın her köşesinden orman yangını haberleri geliyor. Maalesef en büyük zenginliklerimizden birini kaybediyoruz.

Binlerce yılda yetişen güzelim ormanlarımız içindeki canlılar ile birlikte yok oluyor. Köylerimiz, yerleşim birimlerimiz barınılamayacak hale geliyor.

Bu arada şiddetli tartışmaların da yaşandığına şahit oluyoruz. Yapılması gereken buyangınlar üzerinden yeni yangınlar çıkartmak değil, toplumu yaşadığımız bu toprakların faydasına yönlendirmektir.

Zaman yetkili ya da gönüllü herkesin dayanışma zamanıdır. Zaman yangında zarar gören vatandaşlara destek olma zamanıdır. Zaman yanıp kül olan ormanlarımızı bir an önce geri kazanmak için çalışma zamanıdır.

Bunu gerçekleştirebilmek için herkes kendi imkanları ölçüsünde katkıda bulunsun.

Bu yangınlarda zarar gören herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ahmet Verdeadana ahmetverde alisamiyen ankara Azerbaycan Beşiktaş cimbom corona coronavirüs deprem dünyadanhaberler ekonomi fenerbahçe Galatasaray Gaziantep gs gündem haber habercizgi instagram izmir korona koronavirüs magazin makale mersin mersinhaber moda ortadoğu ortadoğuhaberleri saglık salgın sağlık siyaset sondakika spor sporhaberleri suriye tv türkiye ultraslan virüs yks ÇİN İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here