iPhone 13 batarya kapasiteleri kullanıcının takdirini kazandı: Sonunda yola geldi

0
19

iPhone 13 batarya kapasiteleri ile ilgili detaylar herkese rahat bir nefes aldırdı. Apple tarafından geliştirilen bu cihazın bataryası son derece iyi bir performans sunuyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple iPhone 13 batarya kapasiteleri konusunda önemli değişiklikler yaptı. Önceki model olan iPhone 12 ile kıyaslandığında bu seferki cihaz kullanıcının takdirini kazanmayı başardı. Peki ne kadarlık bir değişim gerçekleşti? Ortaya çıkan son detaylara göre iPhone 12 batarya kapasitesi fazlasıyla geride bırakıldı.

Sadece üst modellerde değil aynı şekilde iPhone 13 Pro Max modelinde de batarya kapasitesinin arttığı görülüyor. Böylece en küçük modelden en yükseğine kadar tamamında batarya iyileştirilmesi gerçekleşti. Mesela sadece iPhone 13 mini bile önceki iPhone 12 mini ile kıyaslandığında 2438 mAh artış yaşadı.

iPhone 13 batarya kapasiteleri eleştirileri durduracak

Kaydedilen bazı detaylara göre iPhone 13 modelleri öncekiler ile kıyaslandığında ortalama yüzde 12 seviyesinde iyileşti. Elbette bazı modellerde bu iyileşme biraz daha düşük kalırken kimilerinde ise yükseldi.- Reklam –

iPhone 13 batarya kapasiteleri

iPhone 13 modeli 3.420 mAh batarya gücüne sahip. iPhone 12 ile kıyaslandığında yüzde 15 seviyesinde bir gelişme kaydettiği görülüyor. iPhone 13 Pro modelinde ise 3.125 mAh batarya gücü tercih edildi. iPhone 13 Pro Max 4.373 mAh batarya kapasitesine sahip. Genel olarak değerlendirildiğinde iPhone 12 Pro Max modeline göre yüzde 18,5 civarında artış olduğu görülüyor.

Apple markasının iPhone cihazları ile ilgili en büyük eleştiriler genellikle batarya konusunda yapılıyordu. Bu yeni batarya iyileştirmeleri eleştirileri az bile olsa durduracak gibi görünüyor. Peki siz iPhone 13 bataryaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here