En ucuz otomatik vites Honda City satışa çıktı

0
24

Honda, Türkiye’de otomatik vitesli olarak satışa sunduğu City modeli ile hızlı yükseliş beklentisi içine girdi. En uygun fiyatlı otomatik vites otomobil olan City, donanımlarıyla da rakiplerini geride bırakıyor.

Türkiye’de satışa çıkan ve fiyat avantajıyla öne çıkan Honda City tasarruflu motoruyla ilgiyi üzerine çekmeye başladı.

Honda, Hindistan’da ürettiği Honda City’i tüm dünyada satmaya başladı. Türkiye’ye de gelen Honda City uygun fiyat ve donanımıyla dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Fiyat/performans otomobili olacak olan Honda City, 1500 cc atmosferik motorla satışa sunuldu. Elegance ve Executive versiyonlarıyla satışa çıkan City’nin her iki pakette de motor ve şanzıman seçeneği aynı. CVT şanzıman kullanılan City’nin iç malzemesi sert plastikten imal edilmiş. Ancak herhangi bir trim sesine rastlanılmıyor.

En ucuz otomatik vites Honda City satışa çıktı
PERFORMANSI ORTALAMA SEVİYELERDE

4 silindirli 1.5 litre hacimli, 121 beygir üreten ünite 145 Nm tork sunuyor. CVT şanzımanla gelen City tasarruf amacıyla üretilmiş diyebiliriz. CVT şanzımana alışkın olmayanlar performansının düşük olduğunu iddia etse de şanzıman dinamiklerine göre kullanıldığında hem tasarruf hem de güç alma konusunda başarılı olunabiliyor. Tabi ki bunları yaparken biraz da sabır gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here