Tesla güvenlik puanı sistemi geliyor: Yeni güvenlik prosedürü

0
20

Tesla güvenlik puanı sistemi büyük tartışmalarla aktif hale getirildi. Özellikle son dönemlerde bu tür sistemlere daha fazla ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Tesla güvenlik puanı sistemi için kolları sıvadı. Bildiğiniz üzere şirket geliştirdiği teknolojiler ile kendi araçlarını birleştirmeyi çok seviyor. Böylece hiçbir otomobil markasında olmayan özellikleri bu firmada görebiliyoruz.

Tesla tarafından geliştirilen otonom sistemler onun belki de en önemli hizmetleri arasında yer alıyor. Şirket bu tür sistemler sayesinde akıcı ve güvenli bir sürüş sağlıyor. Neredeyse sürücülere hiç gerek duymayan bu sistem ile birlikte yeni bir kullanım türü ortaya çıkarıldı.

Tesla güvenlik puanı sistemi yeni tartışmalara neden olur

Sistemi kısaca anlatmak gerekirse kullanıcıların genel sürüş performanslarına dayandığını söyleyebiliriz. Burada asıl amaç hem sistemleri daha iyi hale getirmek hem de sürücülere belirli bir puan vermek.

Tesla güvenlik puanı sistemi

Mesela puan verirken 100 mil başına ön çarpışma uyarısı, sert fren, agresif dönüş, güvenli olmayan takip mesafesi gibi birçok detay ön planda tutulacak. Böylece kullanıcılara 0 ile 100 arasında bir puan verilecek. İnternet bağlantısı olduğu sürece bu puanlar güncel hale getirilecek. Böylece Tesla kullanıcıları otonom sistemler ile ilgili güvenlik detaylarına sahip olabilecek.

Bir Tesla sürücüsü yeni araca geçerse burada da benzer bir başlangıç yapacak. Yani puanları aktarma gibi bir durum söz konusu olmayacak. Burada hem sürücülerin hem de araçların ne kadar güvenli olduğu tespit edilecek. Peki siz bu yeni sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here