iPhone 13 Pro videoda rakip tanımıyor!

0
26

Akıllı telefonlar üzerine yaptığı kamera testleriyle bilinen DxOMark, Apple’ın yeni çıkardığı modelleri mercek altına aldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

iPhone 13 Pro videoda rakip tanımıyor! Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple yeni nesil iPhone modellerini kısa süre önce tanıtmıştı. iPhone 13 serisi her zaman olduğu gibi kamerasıyla iddialı bir şekilde karşımıza çıktı.

Genel olarak telefonlar üzerine yaptığı kamera testleriyle bilinen DxOMark geçtiğimiz gün Apple’ın yeni iPhone modellerini mercek altına aldı.

En yüksek puanı beklenildiği üzere iPhone 13 Pro modeli aldı. Ortalama 137 puan alan telefon DxOMark’ta 4. sırada kendisine yer bulabildi.

iphone 13

iPhone 13 Pro videoda rakip tanımıyor!

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmeye göre iPhone 13 Pro fotoğraf kategorisinde 144 puan aldı. Yakınlaştırma tarafında 76 puan alan telefon videoda ise 119 puan aldı.

DxOMark’ın zirvesinde yer alan Huawei P50 Pro ise fotoğraftan 149, yakınlaştırmadan 107 ve videodan da 116 puan almıştı. Yani iPhone 13 Pro’nun video anlamında rakiplerinden daha iyi olduğu söylenebilir. Fakat söz konusu yakınlaştırma ve fotoğraf olduğunda bazı modellerin avantajı daha fazla. Aslen bu beklenen bir sonuçtu. Çünkü Apple genel olarak iPhone modellerinin video özelliklerine odaklanan bir şirket. Dolayısıyla iPhone 13 Pro’nun da video tarafında zirvede yer alması bizleri şaşırtmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here