WhatsApp iOS kullanıcıları yeni sürüm güncellemeleri alıyor: Eğlenceli yenilikler

0
28

WhatsApp iOS kullanıcıları yeni sürüm güncellemeleri almaya başlayacak. Bu güncellemelerin birçok açıdan avantaj sağlaması bekleniyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

WhatsApp iOS kullanıcıları yeni sürüm ile birlikte bazı eğlenceli özelliklere kavuşacak. Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple kendi işletim sistemi içerisinde bazı erişim izinleri verdi. Bir program aracılığıyla yayınlanan son güncelleme sürümü 2.21.200.11’e kadar çıktı.

Birçok kullanıcı WhatsApp platformunun güncellemeler konusunda zayıf kaldığını düşünüyordu. Ancak şirketin neredeyse tüm uygulamalar üzerinden yeni özellikler aldığını biliyoruz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yaşanan bazı gizlilik skandalları WhatsApp tarafından bu tür yeni özelliklerle saklanmaya çalışılıyor.

WhatsApp iOS kullanıcıları yeni sürüm ile tanışıyor

Sohbet balonları eskisi ile kıyaslandığında daha yuvarlak ve büyük özelliklere sahip. Ayrıca koyu yeşil bir renk kullanıcıları bekliyor. Kaybolan mesajlar için bu yeni araçların eklenmesi oldukça keyifli görüntüler oluşturacak.

WhatsApp iOS kullanıcıları

Bütün sosyal medya platformları kendi arasında bazı özellik değişimleri yapıyor. Mesela WhatsApp, Snapchat üzerinden çok fazla özellik alıyor. Ayrıca kaybolan mesajlar gibi Telegram özelliklerini kendi bünyesine kattığını söyleyebiliriz. YouTube yine TikTok kısa videoları kendi bünyesine eklemişti. WhatsApp iOS kullanıcıları yeni sürüm ile daha başka özellikler kazanıyor.

iOS merkezli yeni WhatsApp güncellemeleri ile birlikte kaybolan mesajlar 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde sürelere sahip olacak. Ayrıca varsayılan mesaj zamanlayıcı seçeneği etkin hale getirilecek. WhatsApp gizlilik ayarları içerisinde tüm bu değişiklikler yapılabilir. Peki siz WhatsApp iOS değişiklikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here