Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın Türkiye’de

0
20

“Çiftlik Bank” davasının sanığı Mehmet Aydın’ın Uruguay’da tutuklu bulunan ağabeyi Fatih Aydın, İstanbul’a getirildi.
Türk adli makamları tarafından Uruguay’da teslim alınan Aydın, Türkiye’ye getirilmek üzere uçağa bindirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Interpol-Europol Daire Başkanlığı polisleri nezaretinde Aydın’ı taşıyan uçak, Brezilya’nın Sao Paulo kentinden havalandıktan sonra saat 18.15’te İstanbul Havalimanı’na indi.

Aydın, Türkiye’ye girişinin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince havalimanında gözaltına alındı.

Hakkında 4 gün gözaltı süresi var

Ardından da sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Aydın, kontrolün ardından Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Hakkında 4 gün gözaltı süresi verilen Aydın’ın ifadesine yarın başlanması bekleniyor. Aydın, emniyetteki sürecin tamamlanmasının ardından İstanbul Anadolu Adliyesi’ne sevk edilecek.

Aydın kardeşler; “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “dolandırıcılık” gibi suçlamalarla 77 bin 868’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Fatih Aydın, Uruguay’da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı

“Çiftlik Bank” sistemine ilişkin soruşturma kapsamında “Bankacılık kanununa aykırılık”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından firari olarak aranan Fatih Aydın, temmuz ayında Uruguay’da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.
Aydın için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında iade talebinde bulunulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here